پروپوزال پیش بینی قیمت بیت کوین با استفاده شبکه های عصبی مصنوعی

نمونه پروپوزال جدید رشته کامپیوتر با موضوع  پیش بینی قیمت بیت کوین با استفاده شبکه های عصبی مصنوعی

امروزه رمزارز ها به دلیل حجم تراکنش های بالا در همه زمینه های تجاری تبدیل به یک بازار محبوب بین سرمایه گذاران شده اند و مثل هر بازار سرمایه دیگری مانند بازار سهام از نوسانات بسیاری برخوردار است. از این رو پیش بینی نوسانات این رمزارزها مانند هر بازار سرمایه دیگری امر حیاتی برای حفظ سرمایه و درآمد سرمایه گذاران این بازار محسوب میشود.

همچنین پیش بینی دقیق و به موقع نوسانات رمزارزها میتواند کمک شایان به ذکری به ارز آوری کشورها و استقلال از ارز های دیگر شود. در بین تمام رمز ارزهای موجود حال حاضر در دنیا بیت کوین محبوب ترین رمز ارز از نظر تقاضا و پشتوانه می باشد. شبکه های عصبی مصنوعی و مدل های رگرسیونی یک روش مناسب برای پیش بینی مقادیر پیوسته میباشند. با استفاده ازین روش ها میتوان مدل یادگیری مغز انسان را شبیه سازی و از آن برای یادگیری ماشین با استفاده از مجموعه داده های گذشته نمود.

مجموعه داده ها خود شامل ویژگی هایی هستند که بر اساس آنها مدل میتواند بفهمد در شرایط جدید با ویژگی های مشابه مقدار مورد نظر چه چیز خواهد بود. دقت پیش بینی در این شبکه ها همیشه از موضوعات مهم مورد نظر محققین بوده و همیشه در تلاش برای پیدا کردن راهی برای افزایش دقت این شبکه ها بوده اند. از این رو در این پروژه تلاش بر این بوده تا روشی برای افزایش دقت شبکه های عصبی مصنوعی برای مجموعه داده قیمت بیت کوین گردیده تا بهترین مدل از نظر دقت پیش بینی و زمان بهینه اجرا را بیابیم.

یکی از مهترین روش ها برای افزایش دقت شبکه های عصبی مصنوعی یافتن بهتررین مجموعه داده و انتخاب بهترین متغیر ها از میان آنهاست. روش پیشنهادی در این پروژه سعی بر یافتن بهترین متغیر ها از میان 100 متغیر را دارد. همچنین با استفاده از یک الگوریتم بهینه ساز پارامترها سعی بر یافتن بهترین پارامتر های شبکه و نتیجتا افزایش میزان دقت شبکه داشته ایم.

فهرست مطالب این پروپوزال:

بیان مساله اصلی تحقیق
اهمیت و ضرورت انجام تحقیق
مرور ادبیات و سوابق
جنبه جدید بودن و نوآوری
اهداف  تحقیق
سؤالات تحقیق
فرضیه ‏ها
روش شناسی
متغیرهای مورد بررسی در قالب یک مدل مفهومی
شرح کامل روش (میدانی، کتابخانه‏ای) و ابزار
جامعه آماری، روش نمونه‏ گیری و حجم نمونه
روش‌ها و ابزار تجزیه و تحلیل داده ‏ها
مراجع و منابع

پروپوزال جدید

فرمت ورد

پروپوزال رشته کامپیوتر